Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. TÜVTÜRK Araç Muayene Ücretleri Vatandaşı İsyan ettiriyor

TÜVTÜRK Araç Muayene Ücretleri Vatandaşı İsyan ettiriyor

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
41 0

Gürsel Tekin’den Sert Eleştiriler

CHP eski İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, TÜVTÜRK araç muayene ücretlerini sert bir dille eleştirdi. Tekin’e göre, her yıl milyarlarca liranın bu istasyonlara ödendiği biliniyor ve vatandaşlar fahiş fiyatlar ödemeye mecbur bırakılıyor.

Araç Sahipleri İsyan Ediyor

Tekin’in açıklamalarına göre, araç muayene ücretlerinde 2017’den bu yana %818,6 oranında artış yaşandı. Bu durum, araç sahiplerini isyan noktasına getirirken, 10-15 dakika süren rutin muayene için yüksek ücretler ödemek zorunda kalan vatandaşlar mağdur durumda.

Ücretlerdeki Artış

2024 itibarıyla traktör, motosiklet, motorlu bisikletler için muayene ücretleri 927,60 TL’ye yükselirken; otomobil, minibüs, kamyonet gibi araçlar için ücretler 1.821,60 TL’ye çıkarıldı. Egzoz muayene ücreti ise 256,00 TL oldu. Toplamda 2.077,60 TL ödemek zorunda kalan vatandaşlar, yüksek fiyatlar karşısında tepkili.

Vatandaşlar Mağdur Durumda

Gürsel Tekin, TÜVTÜRK’ün araç muayene tekeliyle vatandaşları soyduğunu belirterek, hizmet bedelinin karşılığını alamayan araç sahiplerinin mağdur olduğunu vurguladı. Tekin’e göre, araç muayene ücretlerinde acilen düşüş sağlanmalı ve vatandaşların mağduriyeti giderilmelidir.

İlgili Yazılar