Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Ulaştırma Bakanı: Otobüs Firmalarına Bayram Öncesi Denetim

Ulaştırma Bakanı: Otobüs Firmalarına Bayram Öncesi Denetim

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
38 0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Otobüs İşletmecilerine Yönelik Denetimleri Hızlandırdı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kurban Bayramı öncesinde şehirler arası otobüs işletmeciliği yapan firmalara yönelik denetimlerin hızlandırıldığını duyurdu. Bakan Uraloğlu, otobüs firmalarına ilişkin yapılan denetimlere dair yazılı açıklama yaptı.

Emeklilere Yönelik İndirim Kampanyası ve Denetimler

Uraloğlu, şehirler arası otobüs taşımacılığı yapan firmalara yönelik fahiş fiyatlı bilet satışı ile korsan ve yetki belgesiz taşımacılığın engellenmesi amacıyla denetimlerin sıkı şekilde sürdürüldüğünü vurguladı. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2024’ün “Emekliler Yılı” ilan edilmesinin ardından otobüslerde emeklilere yönelik başlatılan yüzde 20 indirim kampanyasının uygulanıp uygulanmadığına dair denetimlerin devam ettiğini belirtti.

Denetim Sonuçları ve İdari İşlemler

Bayram öncesi 1534 otobüsün kontrol edildiğini ifade eden Uraloğlu, 10 günlük süreçte 1820 uyarı cezası ve 1 milyon 21 bin 726 liralık idari işlem uygulandığını açıkladı. Denetimlerin elektronik sistemlerle desteklenerek yolcu terminallerinde, yol kenarlarında ve kara yolları denetim istasyonlarında devam ettiğini belirtti.

Gelecek Süreç ve Elektronik Bilet Entegrasyonu

Uraloğlu, denetim faaliyetlerinin Kurban Bayramı öncesinde ve sonrasında da devam edeceğini vurgulayarak, elektronik bilet acentelerinin emeklilere yönelik yüzde 20 indirim uygulamasını sağlayacaklarını ifade etti. Ayrıca, bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu ile veri entegrasyon sürecinin hızlı bir şekilde devam ettiğini ve uygulamanın yakın zamanda hayata geçirileceğini belirtti.

İlgili Yazılar