Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Yatırım Uzmanı Jim Rogers Türkiye’ye Yatırımı Değerlendiriyor

Yatırım Uzmanı Jim Rogers Türkiye’ye Yatırımı Değerlendiriyor

haberci haberci - - 1 dk okuma süresi
25 0

Jim Rogers: Türkiye Yatırım İçin Doğru Adımları Atıyor

ABD’li yatırımcı ve finans uzmanı Jim Rogers, Türkiye’nin ekonomi politikalarını değiştirerek uluslararası yatırımcıların dikkatini çektiğini belirtti. Rogers, Türkiye’nin doğru adımları attığı takdirde çok iyi bir yatırım fırsatı olacağını vurguladı.

Rogers Yatırımlarını Değerlendiriyor

Jim Rogers, Türk varlıklarına geçmişte yatırım yaptığını ancak şu anda herhangi bir Türk varlığında yatırımının olmadığını açıkladı. Ancak Türkiye’nin ekonomi politikalarındaki değişimle birlikte tekrar Türk varlıklarına yatırım yapmayı düşündüğünü ifade etti.

ABD ve Çin Hisseleri

Rogers, ABD hisselerinin yüksek seviyelerde olduğunu ve uzak durmanın doğru olabileceğini söylerken, Çin varlıklarının ise şu anda ucuz olduğunu ve düşük piyasalara ilgisinin olduğunu belirtti. ABD’den uzaklaşarak Çin varlıklarına yönelen Rogers, yatırım stratejilerini gözden geçiriyor.

Sonuç olarak, Jim Rogers’ın Türkiye’nin ekonomi politikalarındaki değişimle ilgili olumlu değerlendirmeleri, uluslararası yatırımcılar arasında Türkiye’ye ilginin artabileceğine işaret ediyor. ABD ve Çin hisselerindeki durumu da değerlendiren Rogers, yatırım stratejilerini güncellemeye devam ediyor.

İlgili Yazılar