Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Yeni Vergi Paketi ve Harçlara Yapılacak Zamlar Büyük Tepki Çekiyor

Yeni Vergi Paketi ve Harçlara Yapılacak Zamlar Büyük Tepki Çekiyor

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
58 0

CHP’den Gelen Tepkiler

CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, yurt dışı çıkış harcının 1.500-3.000 lira arasına çıkarılmasına tepki göstererek, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i eleştirdi. Toprak, Bakan Şimşek’in vergi ve zamlara yönelik icatlar çıkararak vatandaşları zor durumda bıraktığını belirtti.

En Pahalı Pul

CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, vergi cambazları sayesinde Türkiye’nin dünyanın en pahalı pulunu keşfettiğini ifade ederek, yurt dışına çıkış harcındaki zamlara tepki gösterdi.

Vergi Affı ve Haraç Tartışmaları

CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, yurt dışı çıkış harcının vatandaşa hiçbir hizmet karşılığında alındığını belirterek, bu paranın haraç olduğunu iddia etti. Yavuzyılmaz, yurt dışına çıkan vatandaşların neden bu kadar yüksek harç ödemek zorunda bırakıldığını sorguladı.

İYİ Parti’nin Hareketi

İYİ Parti Ankara Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi Kürşad Zorlu, yurt dışına çıkış harcının kaldırılması için kanun teklifi sundu. Zorlu, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın önerisini kabul edilemez bulduğunu ifade etti.

Günübirlik Ticareti Tehdit Eden Zamlar

Yurt dışı çıkış harcının artması, turizm ve sınır ticaretiyle uğraşan kesimlerde endişe yaratırken, Güneydoğu’da günübirlik ticaret yapanlar ekonominin çökebileceği uyarısında bulundu. Şırnak Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ömer Faruk Yıldırım, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e çağrı yaparak günübirlik ticaretin zarar görmemesi gerektiğini vurguladı.

İlgili Yazılar