Copyright © 2024 Tüm hakları MERSİN HABERLER - mersinhaberler.com'da saklıdır.

Mersin Haberler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. ZÜCCACİYECİLER DERNEĞİ ZİRVESİNDE 50 ÜLKEDEN 100 FİRMA BİR ARAYA GELDİ

ZÜCCACİYECİLER DERNEĞİ ZİRVESİNDE 50 ÜLKEDEN 100 FİRMA BİR ARAYA GELDİ

haberci haberci - - 2 dk okuma süresi
30 0

ZÜCDER Başkanı Mesut Öksüz’ün Açıklamaları

Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER) tarafından Belek Turizm Merkezi’ndeki bir otelde gerçekleştirilen zirveye, Almanya, Japonya, Hindistan, Güney Amerika, Birleşik Krallık’ın da aralarında bulunduğu 50 ülkeden 100 civarında firma katıldı. ZÜCDER Başkanı Mesut Öksüz, sektörün ihracattaki payını artırmak amacıyla bu zirveleri çok önemsediklerini belirtti.

Zirvenin Önemi ve Hedefleri

Mesut Öksüz, zirvede yerli firmalar ile yabancı alıcıların 5 binin üzerinde görüşme yapmasının planlandığını aktardı. Organizasyonda 2 milyar dolarlık ticaret hacmi oluşmasını beklediklerini ifade eden Öksüz, sektörün ihracatının ülke ekonomisine önemli katkı sağladığını vurguladı.

Sektöre ve Ülke Ekonomisine Katkı

Öksüz, “Zirve ihracatta sürekliliği sağlıyor. Burada hiç ihracat yapmamış firmaları da getiriyoruz. Her yıl organizasyona yeni firmalar ekliyoruz. Mevcut firmalarda sürekliliği sağlıyoruz. Düzgün alım yapmış, iyi cirolar sağlamış ve müşterimizi memnun etmiş, tekrar burada olmasında fayda gördüğümüz firmaları davet ediyoruz. Geniş bir kitleye ulaşan zirve, toplam ihracata yaklaşık yüzde 20 katkı sağlıyor.” şeklinde konuştu.

Zirve, 19 Mayıs’a kadar devam edecek.

İlgili Yazılar